Цікаво послухати, як людина думає та які має аргументи. Доволі часто буває, що на співбесіду приходить людина, яка займала позицію Middle в іншій компанії. Але впродовж розмови рекрутер може зрозуміти, що кандидат не відповідає заявленому рівню. Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів. Якщо ви — DevOps Manager — в такому випадку конференція DevOps Days саме для вас.

Крім того, мікросервісна архітектура внесла свій вклад у переосмислення девелоперами інфраструктури додатку. Тепер недостатньо «настворювати» черговий модуль і залити його у репозиторій, надавши деплоймент-інженерам вгадувати змінні конфіги. Крім того, непогано було б дізнатися, чи має кандидат досвід роботи з віртуалізацією та контейнеризацією, такими інструментами, як Docker чи Kubernetes. Оцініть знання щодо інструментів автоматизації та конфігурації в хмарному середовищі, таких як Terraform або Ansible.

Плюси й мінуси роботи DevOps Engineer

Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC. Звісно, як і в будь-якій професії, у роботи DevOps Engineer є свої мінуси. Важливий момент-спочатку зусилля, досягнення і результат, потім — гроші. До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською.

Кар’єрні Перспективи: Скільки Заробляє Devops Engineer Та Куди Може Вирости

Існує безліч методологій, таких як Agile, Scrum, Waterfall і багато інших, кожна з яких пропонує різні підходи до розробки ПЗ. Вивчаючи програмну інженерію, студенти отримують комплексне розуміння процесів розробки ПЗ, що робить їх більш готовими до реальної роботи в індустрії. Головна завданням DevOps інженера — максимально збільшити передбачуваність, ефективність і безпеку розробки ПО.

Плюси й мінуси роботи DevOps Engineer

Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера. ➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне на одне. Завдяки цьому ця професія і після багатьох років залишається https://wizardsdev.com/ цікавою. Це далеко не повний список активностей, які входять до DevOps-процесів — усе залежить від проєкту та від клієнта. Частіше просто розв’язуємо якісь практичні кейси прямо під час інтерв’ю. Іноді траплялися й факапи, але загалом незначні, штибу проблем з інтернетом чи котів, які позували перед вебкамерою.

Переваги Та Недоліки Роботи Девопс-інженером

Курси можна дивитися на Udemy, Pluralsight, особливо — на acloud.guru. Також дуже раджу educative.io — Learn DevOps for Developers, і обов’язково — самонавчання, stackowerflow, і всі книжки по тобі з приставкою «Deep Dive». Майндсет девопса devops engineer заточений на те, що в поняття “краще” немає меж. Будь-який сьогоднішній процес може стати кращим завтра, але при цьому вкрай важливо правильно визначати пріоритети. Примітно, що зарплата фахівців також може залежати від вищої освіти.

  • Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів.
  • Зануртеся у світ розробки веб-сайтів з використанням штучного інтелекту, досліджуючи інструменти, такі як Dora AI, uKit AI та Fronty.
  • Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера.
  • SRE — це нова величезна тема, яку я торкнуся в наступній статті.
  • Під час співбесіди слід звернути увагу на прагнення до самовдосконалення, оскільки знання можна швидко накопичити, а бажання зростати — це ключ до успіху.

Щоправда, це ніяк не впливало на результати інтерв’ю, адже основна мета все ж оцінити знання кандидата. Програмний інженер – це творчий фахівець, у якому поєднуються глибокі знання в галузі комп’ютерних наук та інженерії з креативністю та вмінням розв’язувати складні завдання. В ході роботи DevOps engineer використовує інструменти, що автоматизують виділення системних ресурсів і управління.

Які Навички Має Опанувати Гарний Junior Devops

Дякую за допомогу в написанні статті Олексію Асютину і ще 5 українських DevOps інженерам, які поділилися з DOU таїнствами своєї професії. Головне достоїнство професії DevOps engineer — зростання інтересу компаній до концепції DevOps. За даними EMA, близько 30% компаній вже реалізували або планують реалізувати DevOps найближчим часом. Тобто попит є — без роботи хороший фахівець не залишиться. Основна частина роботи DevOps інженера припадає на етап випуску релізу — постачання продукту замовнику. В центрі уваги знаходиться продуктивність всіх потоків процесу доставки.

Плюси й мінуси роботи DevOps Engineer

Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. Dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора. Якщо перший фактор ще може здатися досить спірним, то другий — більш однозначний.

Мови Програмування

Поцікавтеся про віртуальні приватні хмарні мережі (VPC) та їх складові. Інколи запитую щось по девелопменту, особливо якщо шукаємо людину в продукт і особливо, коли потрібно працювати з кодом. Загалом, я дуже люблю на інтервʼю моделювати якусь задачу та обговорювати її з кандидатом.

Станом на середину 2023 року DevOps інженери в Україні входять до трійки спеціалістів з найвищою зарплатою. Середній рівень становить $3500 та має тенденцію до підвищення. Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів. Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. Зарплатня девопса залежить від компанії, освіти, досвіду, типу роботи та вміння себе «продати». Ми провели ресерч, на основі якого вивели середній рівень зарплат серед DevOps- та CloudOps-інженерів у Києві та Львові.

Введення В Культуру Devops: Про Практики Та Роль Devops Інженера

Звісно, я вас не здивую, але я з цими сервісами готувався до сертифікації, закривав прогалини в IaC та інших цікавих темах по типу GitOps чи Deployment Strategies. Більшість компаній пропонують своїм працівникам акаунт на цих сервісах безкоштовно. Програмна інженерія – це галузь, що вимагає високої кваліфікації та навичок у галузі комп’ютерних наук та інженерії.

Ділимося практичними порадами щодо етапів та методів проведення ретельного аналізу конкурентів у сфері дизайну. Зануртеся у світ розробки веб-сайтів з використанням штучного інтелекту, досліджуючи інструменти, такі як Dora AI, uKit AI та Fronty. «Створюємо нові віртуальні машини, пишемо сервіси для їх додаткового моніторингу і так далі». Вони досить непогано описані в книзі «DevSecOps The Road to Faster, Better and Stronger Software». Наприклад, багато інженерів не розуміють основ, хоча й вправно працюють із високорівневими інструментами.

Плюси й мінуси роботи DevOps Engineer

Найменше DevOps-інженери отримують у профільних агентствах. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Можна спокійно працювати і розвиватися тільки з hard expertise, але далі у Senior буде важко стрибнути. Адже без цієї дисципліни неможливо уявити собі функціонування більшості технологічних рішень, від мобільних додатків до складних корпоративних систем.

Також враховували дані з дослідження DOU за грудень 2021-го та аналітики Djinni за лютий цього року. У той час як програмування фокусується на написанні коду, програмна інженерія охоплює весь життєвий цикл ПЗ, включно з аналізом, дизайном, реалізацією, тестуванням і підтримкою. Програмна інженерія — це дисципліна, яка займається проєктуванням, розробкою та обслуговуванням програмного забезпечення, застосовуючи інженерні методи.

Наступний крок — це Architecture Ramp-up програма, яку я вже почав проходити, щоб закрити вимоги, необхідні для промоушну на Solution Architect. Отже, щоб відповісти на великі запитання “наскільки перспективна програмна інженерія, ким працювати, зарплата”, розглянемо докладніше затребуваність, а також плюси і мінуси цієї професії. DevOps (development + operations) — це зародилася в 2009 році методологія, націлена на взаємодію програмістів і системних адміністраторів для збільшення частоти випуску релізів. Звісно, заробітна плата може відрізнятися в залежності як від типу досвіду (сапорт, білд-інженер, SRE тощо), так і від швидкості розвитку.